Dom i ogród

Folia stretch – ranking

Do czego służy folia stretch?

Folia stretch

Przedsiębiorcy chętnie sięgają po folie stretch, ponieważ doskonale zabezpiecza ona towar przed uszkodzeniami, zabrudzeniami, wilgocią, zmianami temperatur (zapewnia wysoką termoizolacyjność). Ponadto, łatwo połączyć nią towar, np. ustawione na palecie opony. Co ciekawe, w zależności od rodzaju, folia stretch może rozciągnąć się nawet do 200-300 proc. Dzięki temu można szczelnie owinąć przedmioty w taki sposób, aby nie przesuwały się one w trakcie transportu. Bardzo duża elastyczność ułatwia także ręczne pakowanie przesyłek.
Folię stretch można także wykorzystać jako element, który będzie wyróżniał naszą markę lub posłuży do pogrupowania przesyłek. Taką możliwość dają kolorowe folie do pakowania towaru. W hurtowni Opak-System możemy kupić np. folię stretch białą, czerwoną, czarną zieloną, niebieską czy czerwoną. Kolorowe folie, mimo że zwykle bywają nieco droższe, lepiej chronią cenny towar przed kradzieżą. Dlaczego? Mają dobre „krycie”, a co za tym idzie, „wścibskie oko” nie jest w stanie zobaczyć co znajduje się w środku przesyłki.

Folia stretch – krótka historia uniwersalnego produktu do pakowania

Folia stretch wbrew pozorom nie jest nowym wynalazkiem. Ten uniwersalny produkt do pakowania ma już ponad 120 lat. Podwaliny do stworzenia foli dał chemik Hans Von Pechman. Gdy podgrzał on diazometan stworzył białą, woskową substancję. Materiał, który powstał następnie został przebadany wspólnie z Eugenem Bambergerem i Friedrichem Tschimerem. Wówczas odkryto, że substancja bazuje na grupie określanej polimetylenem.
W 1933 roku dokonano syntezy na dużą skalę, a dwa lata później udało się opracować efektywny proces uzyskiwania polietylenu, który stał się podstawą do przemysłowej produkcji substancji. Kolejne lata i badania przyniosły nam produkt, który dziś znamy, jako folię stretch.

Rodzaje foli stretch – ranking

Rozwój oraz kolejne badania nad produktem pozwoliły na stworzenie różnych foli stretch, które w zależności od typu mają nieco inne przeznaczenie. Jeśli chcesz je poznać – sprawdź nasz ranking foli stretch, które możesz kupić w rzeszowskiej hurtowni opakowań https://opaksystem.pl/. Ranking uwzględnia folię pakowaną na jedną rolkę o wadze 1,5 kg. Szerokość foli, która została uwzględniona w rankingu wynosi 50 cm, jeśli chodzi o grubość to 23 mic. W Opak-System folia pakowana jest także na rolki o wadze: 2,5 kg, 2,8 kg i 3 kg.

1. Folia stretch przezroczysta
To najbardziej uniwersalna folia, która jest najczęstszym wyborem przedsiębiorców. Jest bardzo elastyczna i rozciągliwa. Sprawdza się w zasadzie przy pakowaniu każdego rodzaju towarów.
2. Folia stretch mleczna / biała
Biała lub mleczna – tak zwykle nazywana jest folia stretch, która na pierwszy rzut oka przypomina tę bezbarwną. Jej zaletą bez wątpienia jest lepsze krycie towaru i jego większa stabilizacja. Biała folia stretch gwarantuje także rozciągliwość od 120 do 150 proc., a co za tym idzie, doskonale sprawdza się przy zabezpieczaniu towaru ułożonego na paletach.
3. Folia stretch czarna
Klasyczna czerń sprawdzi się nie tylko jako nieśmiertelny trend w modzie, ale także w pakowaniu towarów. Czarna folia stretch to najczęstszy wybór, szczególnie wśród osób pracujących w branży e-commerce. Dlaczego? Zapakowane w nią produkty nie tylko są dobrze zabezpieczone, ale także elegancko i gustownie wyglądają, co nie jest bez znaczenia dla właścicieli e-sklepów.
4. Folia stretch czerwona, zielona, niebieska, żółta
Zaletą kolorowej foli jest całkowite zamaskowanie zawartości palety, a co za tym idzie, łatwo ukryć w niej towar o wysokiej wartości. Ponadto, ułatwiają one obsłudze magazynu rozróżnienie zawartości ładunku lub dostawców. Wybierając kolorowe folie stretch masz pewność, że twoja rzucająca się z daleka w oczy przesyłka nie zagubi się w transporcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.