Od grudnia 2025 roku pracodawcy będą musieli ujawniać kandydatom wysokość wynagrodzenia już na etapie rekrutacji. Specjaliści popierają kierunek zmian, wielu pracodawców zachowa jednak ostrożność w pełnym ujawnianiu polityki płacowej.
Wynagrodzenia były jawne za czasów PRL i zrezygnowano z tego od wejścia gospodarki rynkowej. W związku z dyrektywą unijną idea wraca i wkrótce w zakładach pracy będziemy mogli porównywać zarobki z innymi. W badaniach opinii widać, że ludzie chcą jawn...
Nadchodzą zmiany w Kodeksie pracy. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która wprowadza m.in. obowiązek ujawniania wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę. Co jeszcze się zmieni?
57 proc. Polaków popiera obowiązek ujawniania wynagrodzeń w ofertach pracy, ale tylko 34 proc. chce dzielić się informacją o własnych zarobkach. Największe poparcie widać wśród młodych i wykształconych. Nowe prawo zacznie obowiązywać pod koniec 2025...
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, pracodawca nie będzie jednak musiał zamieszczać informacji o wynagrodzeniu w ogłoszeniu o naborze - informuje "Rzeczpospolita" w piątkowym wydaniu. Według gazety, jest to efekt nowelizacji kodeksu pracy, która został...
Firma Traffit przeanalizowała blisko 3 mln aplikacji na 72 tys. stanowisk. Wnioski? Kandydatów jest coraz więcej, ofert coraz mniej — a zdecydowana większość osób odpada z procesu rekrutacyjnego już na starcie.
Psychologia i kierunek lekarski to najpopularniejsze kierunki studiów w tym roku na Uniwersytecie Warszawskim. O jedno miejsce na kierunku lekarskim ubiegały się aż 24 osoby. Natomiast na psychologię w sumie zapisało się ponad 2742 kandydatów.
PKP Cargo i Stadler Polska podpisały list intencyjny ws. zatrudnienia zwalnianych pracowników przewoźnika ma on objąć ok. 50 osób i realizowany będzie w najbliższych tygodniach - przekazała spółka w piątkowym komunikacie.
PKP Cargo i Stadler Polska podpisały list intencyjny ws. zatrudnienia zwalnianych pracowników przewoźnika ma on objąć ok. 50 osób i realizowany będzie w najbliższych tygodniach - przekazała spółka w piątkowym komunikacie.
Wprowadzenie obowiązku udzielenia odpowiedzi na aplikację o pracę do 7 dni dla instytucji publicznych oraz dużych przedsiębiorstw oraz do 14 dni w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw - o taką zmianę apeluje autor petycji, która trafiła do res...