Koszyk składników na tradycyjną kolację dla czterech osób kosztuje w tym roku 168 zł – o 3,7 proc. więcej niż rok temu. Coraz więcej rodzin rezygnuje z pełnego kanonu 12 potraw i sięga po catering - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".
Za przygotowanie tradycyjnej kolacji na cztery osoby w tym roku trzeba zapłacić niemal 4 proc. więcej niż w 2024 r. Coraz więcej Polaków nie trzyma się jednak wigilijnego kanonu z zestawem 12 potraw.
Wielu Polaków nie wyobraża sobie wigilijnego stołu bez karpia. Wiadomo, ile trzeba zapłacić za tę rybę przed świętami Bożego Narodzenia. Porównując ceny, można powiedzieć śmiało: tanio to już było. Karp od lat jest jednym z symboli Wigilii i nieodłą...
Czy Wigilia przed Wigilią jest możliwa? Święta to czas odpoczynku i spędzenia czasu z rodziną. Tak przynajmniej wynika z teorii, ale praktyka pokazuje co innego. Przedświąteczny czas to okres wielu
Wysokie ceny w turystycznych kurortach to temat powracający z każdą kolejną falą sezonu. Jednak tym razem Zakopane przyciąga uwagę nie tylko widokami, ale i... ceną śniadania. Jedna z restauracji przy Krupówkach wywołała burzę w sieci. Czy zwykła jaj...
Miejskie kąpielisko Bagry w Krakowie znalazło się na celowniku. Wszystko przez ceny jedzenia i napoi w tamtejszych budkach. Jest drożej niż w restauracjach. Zupa pho, czyli rodzaj wietnamskiego rosołu, kosztuje ponad 50 zł - jak podaje "Gazeta Krakow...
Matcha – rodzaj drobno zmielonej, japońskiej herbaty, robi furorę na świecie. Popularności dodają jej m.in. media społecznościowe. Jak donosi BBC, ceny matchy mogą rosnąć ze względu na tegoroczny nieurodzaj czy cła, którymi Amerykanie obłożyli Japoni...
Jesień 2025 będzie sezonem pełnych kontrastów, również w odniesieniu do kolorów. Projektanci proponują paletę, w której każdy odcień z osobna ma podkreślać nie tylko nasz indywidualny styl, ale i - zmienny jak jesienna pogoda - nastrój. To barwy, któ...
Myślałam, że po wakacjach w końcu odetchnę finansowo. Portfel pusty po wyjazdach, ale przecież wrzesień miał być spokojniejszy – tak sobie wmawiałam. A potem zobaczyłam ceny zeszytów, plecaków i całej wyprawki szkolnej i poczułam, że zamiast oddechu...