Ten fragment obrad Szymon Hołownia zdecydował się utajnić. Przed salą plenarną stanęły barierki, a posłowie nie mogli nawet wnieść telefonu. To, co działo się w środku, miało być swoistym ewenementem.
W piątek 26 lipca Sejm ma zająć się wnioskiem dot. komisji ds. pedofilii. Chodzi o odwołanie dwóch członkiń. Szymon Hołownia określił sprawę jako "bardzo delikatną", dlatego poranne obrady Sejmu mają zostać utajnione.
Obrady Sejmu w piątek mogą rozpocząć się od części utajnionej. O to wnioskuje Prezydium Sejmu. Posłowie mają zdecydować o ewentualnym odwołaniu dwóch członkiń komisji ds. pedofilii.
Dzisiejsze obrady sejmu miały być przyczynkiem do zaatakowania jego strony internetowej. Marszałek sejmu Szymon Hołownia jest zdania, że ta padła ofiarą ataku DDoS, który poskutkował utratą dostępności. Pytania dziennikarzy o to, czy nie jest to kwes...
W trakcie piątkowego posiedzenia Sejmu doszło do poważnych problemów ze stroną internetową. Marszałek Szymon Hołownia drwił z posłów, którzy chcieli w tej sytuacji opóźnić blok głosowań, ale przyznał, że był to atak DDoS.
Marszałek Sejmu we wtorek późnym wieczorem zabrał głos ws. pisma od Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, które dotyczy immunitetu Marcina Romanowskiego. Hołownia we wpisie zaznacza, że Sejm nie jest dysponentem tej sprawy.
Od 1 września mają obowiązywać nowe zasady zapraszania gości do Sejmu. W myśl zarządzenia marszałka Sejmu Szymona Hołowni pełną odpowiedzialność za zapraszanych na teren parlamentu gości ma ponosić osoba, która ich zaprasza.
Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapowiedział, że nawet jutro może się odbyć specjalne posiedzenie Sejmu związane z powodzią. – Nie pośpieszamy rządu. Po prostu deklarujemy pełną współpracę – podkreślił.
"Sejm RP jest w pełnej gotowości do współpracy z rządem, Senatem i prezydentem, aby ulżyć tym, którzy stracili swoje dobytki" - zapewnił Szymon Hołownia.