Grupa ZF - producent komponentów samochodowych - poinformowała o konieczności redukcji zatrudnienia. Do 2028 roku pracę stracić może nawet 14 tys. osób. Firma zatrudnia na świecie ok. 169 tys. pracowników i posiada zakłady m.in. w 7 lokalizacjach w Polsce.
Bosch zapowiedział zwolnienie siedmiu tysięcy pracowników, ale jak się okazuje, na tym może się nie skończyć. Nie jest to jednak jedyna niemiecka firma, która planuje redukcję zatrudnienia.
Przez rynek motoryzacyjny przetacza się fala grupowych zwolnień. Nie uniknie jej koncern ZF, który ma fabryki również w Polsce. Grupa ZF niedawno oświadczyła, że zamierza pożegnać się z aż 14 tys. pracowników. Kto się musi obawiać?
Infineon — niemiecki producent chipów — ogłosił plany likwidacji 1,4 tys. miejsc pracy oraz przeniesienia kolejnych 1,4 stanowisk do krajów o niższych kosztach pracy. Decyzja ta jest wynikiem trzeciej w tym roku obniżki prognozy przychodów po słabszy...
Thyssenkrupp Steel poinformował w czwartek wieczorem o rezygnacji ze stanowisk trzech członków zarządu i czterech członków rady nadzorczej. To prawdopodobnie wynik konfliktu z zarządem spółki – matki. W piątek przed siedzibą firmy protestowali pracow...
Koncern Otto Group, niemiecki lider branży e-commerce, 28 października uruchamia w Polsce jedno z najnowocześniejszych centrów logistycznych w regionie. Projekt zrealizowany przez Panattoni na zlecenie spółki Hermes Fulfilment stanowi ważny punkt dla...
Shell, w ramach zwiększenia zysków, zwolni 20 proc. pracowników zajmujących się poszukiwaniem i wydobyciem gazu. Jest to strategia firmy, która ma poprawić jej rentowność.
W ramach akcji obniżania kosztów firma Northvolt ogłosiła zwolnienie 25 proc. swoich pracowników w samej Szwecji. Dojść ma do tego także redukcja etatów w międzynarodowych oddziałach. Zwolnienia są związane z "trudnymi warunkami makroekonomicznymi".
Zamykanie fabryk Volkswagena w Niemczech to dopiero początek. Skutki już odczuwają dostawcy podzespołów. Tysiące miejsc pracy i dwa zakłady zlikwiduje jeden z kluczowych dostawców w Niemczech. Skutki odczują pracownicy w Niemczech i pięciu innych eur...
Schaeffler, niemiecki producent części, musi nieco zmodyfikować swoją strategię. Właśnie poinformował o ograniczeniu produkcji podzespołów do samochodów elektrycznych. Wszystko przez spadek popytu na tego typu pojazdy.
Miele, niemiecki producent sprzętu AGD przenosi znaczącą część swojej produkcji pralek do Polski. Pracę straci ponad tysiąc Niemców — mają dostać rekordowe odprawy, wynoszące do 270 tys. euro.