NRL wskazuje luki w projekcie e-zdrowia: receptomaty bez zmian, a AI bez jasnych zasad odpowiedzialności. Artykuł NRL ocenia projekt e-zdrowia. Krytyka receptomatów i zapisów o AI pochodzi z serwisu Alert Medyczny.
Zmienione przepisy ws. PWZ to sukces NRL. Sejm uwzględnił najważniejsze postulaty lekarzy. Artykuł Uporządkowane zasady przyznawania PWZ. Sejm uwzględnił postulaty NRL pochodzi z serwisu Alert Medyczny.
Reforma płac w ochronie zdrowia znów budzi emocje. NRL apeluje o dialog i ostrzega przed chaosem w systemie. Artykuł Zamrożenie podwyżek w ochronie zdrowia? Prezes NRL: „Czas rozmawiać z lekarzami” pochodzi z serwisu Alert Medyczny.
Minimalne płace, no-fault i stabilne kontrakty. Ministra zdrowia ogłosiła priorytety podczas posiedzenia NRL. Artykuł Spotkanie MZ z NRL: są konkretne zapowiedzi zmian w ochronie zdrowia pochodzi z serwisu Alert Medyczny.
NRL i OZZL uzgadniają wspólne stanowisko lekarzy przed zmianami w zasadach zatrudniania. Artykuł NRL i OZZL deklarują jedność. Kluczowe rozmowy przed posiedzeniem Zespołu Trójstronnego pochodzi z serwisu Alert Medyczny.
Po dwóch szczytach medycznych NRL wskazuje priorytety zmian i oczekuje konkretnych decyzji. Artykuł Po dwóch szczytach NRL przedstawia wnioski. Jutro rozmowa z ministrą zdrowia pochodzi z serwisu Alert Medyczny.
Samorządy lekarski i pielęgniarski wspólnie o APN. Nowa ścieżka ma wzmocnić system ochrony zdrowia. Artykuł Zaawansowana praktyka pielęgniarek coraz bliżej. Wspólne posiedzenie NRL i NRPiP pochodzi z serwisu Alert Medyczny.
NRL domaga się powrotu prof. Helwich. Spór o SCID i szczepienia noworodków miał przesądzić o jej odwołaniu. Artykuł NRL żąda przywrócenia prof. Helwich na stanowisko konsultanta krajowego w neonatologii pochodzi z serwisu Alert Medyczny.
NRL krytykuje kluczowe propozycje MZ dotyczące kształcenia podyplomowego lekarzy i ostrzega przed obniżeniem jakości szkolenia. Artykuł Spór o kształcenie lekarzy. NRL odrzuca kluczowe propozycje Ministerstwa pochodzi z serwisu Alert Medyczny.
NRL odpowiedziała na pismo RPO dotyczące ochrony prywatności pacjentów w publikacjach lekarskich. Artykuł NRL odpowiada RPO w sprawie ochrony prywatności pacjentów w publikacjach pochodzi z serwisu Alert Medyczny.