Przed tobą trudny quiz historyczny o średniowieczu. Możesz liczyć na dobry wynik, jeśli dysponujesz solidną wiedzą z historii. W przeciwnym razie zostają ci celne strzały... Nieliczni nie popełniają w tym quizie żadnego błędu. Czy uda się to tobie?
Szkoła już dawno za tobą? A może właśnie jesteś na tym etapie? Bez względu na okoliczności, spróbuj zmierzyć się z naszym szkolnym quizem wiedzy historycznej, który pokaże, ile pamiętasz z lekcji.
Przed tobą quiz historyczny, w którym pytamy o lata 70. XX wieku. To czasy wcale nie tak odległe, więc na te pytania powinno się znać odpowiedzi. Wynik wyżej 10/12 uznajemy za sukces, uda ci się tyle zdobyć? Przekonajmy się!
Przed tobą quiz historyczny, w którym pytamy o dawne zawody. Pytania robią się coraz trudniejsze, więc poprawnie na wszystkie odpowie jedynie erudyta. Wygląda na to, że na komplet 10/10 punktów musisz sobie zwyczajnie zapracować!
Kobiety na polskim tronie napisały długą i ciekawą historię, choć często pomijaną w szkolnych podręcznikach. Dlatego quiz historyczny o polskich królowych nie należy do najłatwiejszych. Sprawdź, ile wiesz o żonach królów Polski.
17 marca 1805 roku był istotną datą w życiu Bonapartego, co się wówczas wydarzyło? Rozwiąż nasz historyczny quiz o Napoleonie I i sprawdź, jak dużo wiesz o cesarzu Francuzów.
Średniowiecze to epoka w historii Europy trwająca od V do XV wieku. Rozpoczęła się wraz z upadkiem cesarstwa zachodniorzymskiego w 476 roku i trwała d…
Panuje przekonanie, że łaźnie, stanowiące fundament rzymskiej cywilizacji, zniknęły w średniowieczu. Cały tekst przeczytasz na portalu wielkahistoria.pl. Ponoć łaźnie zaczęto na nowo budować i prowadzić w XII w., co jest mocno przesadzone – wyjaśnia...
Główną siłą angielskich armii w późnym średniowieczu byli łucznicy. Uzbrojeni w mierzące ponad 180 centymetrów oręże siali postrach na polach bitew Szkocji, a później Francji podczas wojny stuletniej. O tym, gdzie krył się sekret ich skuteczności pis...
Wśród wikingów w teorii panowała równość wobec prawa. Za uszkodzenie ciała lub zabójstwo innego wolnego człowieka groziły surowe kary. W praktyce jednak często decydowało prawo silniejszego. Oto, jak we wczesnym średniowieczu egzekwowano sprawiedliwo...
Nie istnieje jedna prosta, powszechnie akceptowana definicja tego, czym w średniowieczu było miasto. Historycy rozumieją termin bardzo różnie. Zresztą nie tylko oni. Jak podkreślał Jacques Le Goff, nawet średniowieczni władcy – chociażby królowie Fra...