Za kilka dni minie 13 lat od śmierci Andrzeja Leppera. Od dłuższego czasu w debacie przewija się temat uczczenia postaci byłego wicepremiera i szefa Samoobrony pomnikiem. Nadal jednak nie jest pewne, czy uda się doprowadzić plan do końca.
Samoobrona stara się, by któreś z nienazwanych jeszcze rond w województwie zachodniopomorskim otrzymało imię Andrzeja Leppera. W jednej gminie pomysł przepadł, ale w innej na razie nie mówią "nie".
— Jeśli to nie przyniesie efektów, zorganizujemy zbiórkę związkowców z całego kraju i przyjedziemy protestować do Warszawy — deklaruje w wywiadzie dla Onetu Marek Duszyński, lider "Samoobrony". Organizacja zwraca się do premiera o rekompensatę dla ro...
To nie jest normalne, że sekcję zwłok po śmierci Andrzeja Leppera wykonano dopiero trzy dni po jego zgonie. Tu chodziło przecież o znanego polityka, byłego wicepremiera! - mówi w rozmowie z Gońcem były szef MSW Janusz Kaczmarek.
Danuta Hojarska była członkinią partii Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej, którą założył Andrzej Lepper. Od śmierci polityka minęły lata, a w życiu Hojarskiej sporo się zmieniło. Jak teraz wygląda i czym się zajmuje?
Dwie aktywistki z "Ostatniego pokolenia" oblały pomarańczową farbą warszawską Syrenkę. Tak zamierzały zwrócić uwagę wszystkich na "zbliżającą się na katastrofę klimatyczną". Wstępne czyszczenie pomnika kosztowało 5 tys. zł. A to nie koniec. Ostateczn...
Warszawscy policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną o znieważenia pomnika ofiar Rzezi Woli. To 76-letnia mieszkanka Woli. Czynności w toku - przekazali mundurowi.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zadecydowało o wstrzymaniu przygotowań do budowy pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 roku, który miał się znaleźć na warszawskim placu Na Rozdrożu. Powodem tej decyzji ma być sprzeciw lokalnej społeczności.
Nie tylko w Polsce monumenty, dzieła rzeźbiarskie czy architektoniczno-rzeźbiarskie, wznoszone ku czci wielkich postaci historycznych, są nieudane. Egipt także ma z tym problem.