Właściciele WB Electronics zwrócili się do Ministerstwa Obrony Narodowej o zgodę na przeniesienie akcji do fundacji rodzinnej — wynika z ustaleń Business Insider Polska.
Koncern zbrojeniowy Rheinmetall i operator telekomunikacyjny Deutsche Telekom połączą swoją wiedzę specjalistyczną, aby opracować rozwiązania chroniące niemieckie miasta i infrastrukturę krytyczną przed atakami dronów.
Blik, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich fintechów, może wejść na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Potencjalna wycena operatora systemu płatności mobilnych może przekroczyć nawet 7 mld zł.
Szwecja podpisała gigantyczny kontrakt na zakupy w Polsce. Informacje o umowie przekazał szwedzki minister obrony P?l Jonson. Wartość transakcji opiewa na ponad miliard złotych.
Polska. Program SAFE Pierwszy etap realizacji unijnego programu SAFE został zakończony. Polska zakontraktowała już około 120 mld zł na zakup nowoczesnego sprzętu wojskowego produkowanego przez krajowe przedsiębiorstwa. To największy w historii zastrz...
W ramach wydzielenia, przed rozpoczęciem notowań, 49% akcji TKMS zostało przekazanych dotychczasowym akcjonariuszom thyssenkrupp AG proporcjonalnie do ich obecnych udziałów. Każda akcja TKMS uprawnia do głosowania i dywidendy.
Anthropic rozważa IPO jeszcze w tym roku. W tle walka z OpenAI, miliardowe partnerstwa i napięcia z Pentagonem. Artykuł Gigant AI idzie na giełdę, IPO w przygotowaniu? Stawką dziesiątki miliardów pochodzi z serwisu BitHub.pl.
Cerebras Systems, kalifornijski producent procesorów AI, złożył dokumenty w związku z ofertą IPO. Firma, która rozwija unikalną technologię Wafer-Scale Engine, zyskuje na znaczeniu, ogłaszając przychody przekraczające 500 milionów dolarów rocznie i k...
Firma OpenAI, twórca chatbota ChatGPT, poinformowała w poniedziałek, że "w ostatnim czasie" złożyła wniosek o wejście na giełdę w komisji papierów wartościowych USA (SEC). Nie wiadomo, kiedy miałby nastąpić jej debiut giełdowy.