Zapraszamy przedstawicieli spółek komunalnych do udziału w webinarze na temat Pożyczki wspierającej zieloną transformację miast, finansowanej ze środków KPO. Spotkanie będzie miało formułę pytań i odpowiedzi.
Masz oszczędności i chcesz je ulokować w obligacjach skarbowych? Lepiej się pospiesz, bo od 1 września oferta się pogorszy. Będzie trudniej zarobić i wymiana obligacji w większości przypadków będzie mniej opłacalna.
Resort finansów nie tylko obniżył oprocentowanie nowo emitowanych papierów, ale też drastycznie podniósł opłaty za przedterminowy wykup. I to nie jest przypadek.
Resort finansów: „Wrześniowa zmiana warunków oprocentowania obligacji oszczędnościowych wynika z potrzeby ich dostosowania do bieżących realiów rynkowych”
Władze Krakowa ogłosiły plany emisji obligacji komunalnych o łącznej wartości 200 milionów złotych. Środki te mają zostać przeznaczone na spłatę wcześniejszych zobowiązań miasta, w tym emisji poprzednich obligacji oraz zaciągniętych pożyczek i kredyt...
Prezentacja raportu Związku Miast Polskich, zintegrowany plan inwestycyjny, projekt emisji obligacji komunalnych oraz nadanie tytułu honorowego Miasta Bliźniaczego Krakowa dla Kioto – to główne punkty 9. sesji Rady Miasta Krakowa. Sesja odbędzie się...
Ponad 3 mld zł ze zbycia obligacji pozwolą na zapłatę szpitalom za nadwykonania z II kwartału; oddziały wojewódzkie NFZ już dysponującymi środkami - poinformował w środę Marian Mackiewicz z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Po pogorszeniu oferty popularnych obligacji „antyinflacyjnych” wśród zwolenników tych papierów zapanowała lekka konsternacja. Może zatem warto zaznajomić się z ich „hurtową” alternatywą, jaką Ministerstwo Finansów wyemitowało na początku wakacji.
W sierpniu sprzedaż detalicznych obligacji Skarbu Państwa wciąż miała się dobrze. Podobnie jak w lipcu najchętniej kupowanym papierem były trzyletnie obligacje o stałym oprocentowaniu.