Egipt wysłał zapytanie ofertowe do francuskiego koncernu lotniczego Dassault Aviation dotyczące warunków technicznych i finansowych związanych z zakupem 24 wielozadaniowych samolotów bojowych Rafale. Wartość kontraktu szacowana jest 4,8 mld euro.
źródło: https://www.wnp.pl/bezpieczenstwo/wielki-kontrakt-na-rafale-coraz-blizej-wartosc-zakupu-mysliwcow-to-niemal-5-mld-euro,1095374.html
dodano: 02-09-2026 15:37:16
Inne znaleziska:
Rozbudowa odcinka drogi krajowej nr 25 coraz bliżej. Podpisano kontrakt warty niemal 400 mln zł
wnp.pl
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Poznań poinformowała o podpisaniu z firmą Porr umowy na zaprojektowanie i rozbudowę odcinka drogi krajowej nr 25 pomiędzy Koninem a Rychwałem. Wartość kontraktu wynosi blisko 380 mln zł.
wnp.pl
13-02-2026 15:49:10
13-02-2026 15:49:10
Coraz bliżej budowy kolejnego odcinka S17 na Lubelszczyźnie. O kontrakt walczy 12 firm
lublin112.pl
Od kilku lat kierowcy korzystają z ekspresówki między Lublinem a Warszawą. Trwają prace nad pozostałym odcinkiem tej trasy, z Piask do Hrebennego. Właśnie zakończono przetarg na kolejny fragment S17.
lublin112.pl
28-02-2026 16:38:04
28-02-2026 16:38:04
Gazprom ma powody do zadowolenia. Nowy kontrakt coraz bliżej
wnp.pl
Serbia zabiega o podpisanie nowego kontraktu z Gazpromem na dostawy surowca w trakcie nadchodzącego sezonu grzewczego. Dotychczasowa umowa z Srbijagas wygasa z końcem września. Kraj zużywa rocznie ponad 2,65 mld m3 gazu ziemnego, który niemal w całoś...
wnp.pl
03-09-2026 18:23:14
03-09-2026 18:23:14
Wielki zakaz alkoholu coraz bliżej. Sejm i prezydent za nocną prohibicją
superbiz.se.pl
Koniec nocnych zakupów alkoholu w całej Polsce jest coraz bliżej! W Sejmie ma być ponadpartyjna zgoda na wprowadzenie ogólnokrajowej prohibicji. Jeśli przepisy wejdą w życie, od godz. 22 do 6 rano alkoholu nie kupimy w sklepach i innych punktach sprz...
superbiz.se.pl
10-08-2026 20:25:17
10-08-2026 20:25:17
Nowy Renault Rafale z napędem full hybrid. Czy cena jest adekwatna do jakości?
francuskie.pl
Renault Rafale jest doskonałym przedstawicielem segmentu D. Francuski SUV ma potencjał, by być ekonomicznym, wygodnym i jednocześnie pięknym środkiem lokomocji, także dla pięcioosobowej rodziny, ale czy wart jest swojej ceny? Renault Rafale charakter...
francuskie.pl
26-07-2025 06:27:04
26-07-2025 06:27:04
Bitwa powietrzna nad Finlandią. Rafale "zestrzelił" F-35A
rmf24.pl
Podczas międzynarodowych ćwiczeń wojskowych Atlantic Trident 25 w Finlandii francuski myśliwiec Rafale zdołał namierzyć i "zestrzelić" amerykańskiego F-35A Lightning II. Opublikowane przez francuskie siły powietrzne nagranie wywołało szeroką dyskusję...
rmf24.pl
23-08-2025 18:39:11
23-08-2025 18:39:11
Macron: Francja wyśle myśliwce Rafale do ochrony przestrzeni powietrznej Polski
defence24.pl
„Podjąłem decyzję o mobilizacji trzech myśliwców Rafale, aby przyczynić się do ochrony przestrzeni powietrznej polskiej i wschodniej flanki Europy wraz z naszymi sojusznikami z NATO. To zobowiązanie podjąłem wczoraj wobec premiera Polski” – napisał M...
defence24.pl
11-09-2025 21:18:10
11-09-2025 21:18:10
Francuski Sztab Generalny: Myśliwce Rafale już latają nad Polską
wiadomosci.com
Myśliwce Rafale już latają nad Polską w ramach misji Wschodnia Straż, która ma wzmocnić wschodnią flankę NATO – poinformował w sobotę francuski Sztab Generalny, publikując wpis na platformie X z załączonymi zdjęciami samolotów.   Trzy Rafa...
wiadomosci.com
13-09-2025 19:07:07
13-09-2025 19:07:07
Francuskie myśliwce Rafale już latają nad Polską!
feedburner.com
Trzy Rafale, które wysłał prezydent Francji Emmanuel Macron, trafiły do Polski w piątek i już mają za sobą pierwsze loty.
feedburner.com
13-09-2025 19:29:12
13-09-2025 19:29:12
Pierwsza misja francuskich myśliwców w Polsce. Rafale nad Lubelszczyzną
rmf24.pl
To była pierwsza misja bojowa francuskich myśliwców Rafale nad Polską. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, para myśliwców w sobotę brała udział w akcji związanej z podejrzeniem naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez rosyjs...
rmf24.pl
16-09-2025 06:10:16
16-09-2025 06:10:16