Piwo bezalkoholowe zyskuje na popularności i jest dostępne praktycznie na każdej stacji paliw. Może ono być alternatywą dla kawy czy napojów energetycznych, ale jak to się ma do prowadzenia samochodu? Wyjaśnia były policjant.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie i poinformował o wycofaniu partii piwa Żywiec Jasne Pełne ze względu na oznakowanie wprowadzające w błąd. Butelki zawierały alkohol, mimo że były etykieta wskazywała na produkt bezalkoholowy.
Wzrastająca popularność piw bezalkoholowych skłania wielu z nas do refleksji nad ich spożywaniem w kontekście prowadzenia pojazdów, zwłaszcza podczas sezonu wakacyjnego. Postanowiłem sprawdzić, jak picie takiego piwa wpływa na wskazania alkomatu.
Utrata prawa jazdy? Oczywiście nie, ten przepis anulowano już dawno temu. Jednak i tak kary dla rowerzystów, którzy jadą pod wpływem, są w Polsce bardzo surowe.
Moja wcześniejsza publikacja o piwie bezalkoholowym wzbudziła spore zainteresowanie, dlatego tego lata postanowiłem przetestować wino bezalkoholowe. Jakie wyniki pokaże alkomat po wypiciu całej butelki w ciągu godziny?
Afera o kontrolę skarbówki. Okazuje się, że dwóch inspektorów w ramach tzw. nabycia sprawdzającego zamówiło w barze dwa piwa i wódkę. Nie dostali za to paragonu. Kiedy z trunkami usiedli przy stoliku, właściciel gastronomii wezwał policję. Wybuchł sk...
Dolnośląscy policjanci namierzyli kierowcę Audi A4, który w 10 sekund popełnił trzy wykroczenia w ruchu drogowym. 25-latek otrzymał mandaty na łączną kwotę 2300 zł i 35 punktów karnych, co w świetle prawa oznacza utratę prawa jazdy.
Podczas kontroli drogowej, policjant często dotyka bagażnika samochodu. Nie robi tego jednak przypadkowo. To celowa praktyka, która jest częścią protokołu bezpieczeństwa i może znacząco ułatwić późniejszą pracę funkcjonariuszy.
Nawet 200 kierowcom cofnięto uprawnienia w wyniku błędów, które popełnił instruktor. I to pomimo zdania egzaminu na prawo jazdy oraz posiadania prawa jazdy przez kilka lat. Batalia sądowa w sprawie trwa. Włączył się w nią RPO. Jaki będzie finał?
Uwaga miłośnicy bezalkoholowych piw! Właśnie wycofano ze sprzedaży partię jednego z nich. Okazało się bowiem, że może realnie zagrażać konsumentom. Butelki mogą wybuchnąć! Nietrudno wyobrazić sobie, jak poważne obrażenia może to spowodować.
GIS ostrzega, przekazując tym razem komunikat własny marki, która sama identyfikuje zagrożenie: wybuchające butelki mogą doprowadzić do uszkodzenia ciała. Partia piw jest wycofywana ze sklepów na wniosek samego browaru. Na te butelki uważaj.