Rada Polityki Pieniężnej Rada postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie – poinformował Narodowy Bank Polski w środowym komunikacie.
RPP na lipcowym posiedzeniu utrzymała dotychczasowy poziom stóp procentowych. Jak co miesiąc prezes NBP tłumaczy decyzję Rady i komentuje najnowsze dane makro. Czego tym razem dowiemy się od Adama Glapińskiego?
Coraz bardziej realna staje się obniżka stóp procentowych w Polsce. Członkowie RPP zachowują powściągliwość, ale dają sygnały, że zbliżamy się do tego momentu.
W tym tygodniu po wakacyjnej przerwie zbiera się Rada Polityki Pieniężnej, która niemal na pewno utrzyma stopy procentowe bez zmian. Oznacza to, że wrzesień będzie 12 miesiącem z rzędu, gdy stopa referencyjna NBP kształtuje się na poziomie 5,75 proc....
Na rozpoczynającym się posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej nie obniży stóp procentowych - powiedział PAP ekonomista banku ING BSK Adam Antoniak. Jego zdaniem, obniżki stóp procentowych rozpoczną się dopiero w II kw. 2025 r.
Rada Polityki Pieniężnej zostawiła stopy procentowe na niezmienionych poziomach. Główna stopa wynosi zatem wciąż 5,75 proc. Teraz wszystkie oczy (i uszy) zwrócone będą na Adama Glapińskiego.
Aż 51 proc. Polaków uważa, że decyzje Rady Polityki Pieniężnej (RPP) o nieobniżaniu stóp procentowych od ponad roku mają co najmniej częściowo podłoże polityczne – tak wynika z najnowszego sondażu Opinia24 dla RMF FM. To świadczy o dużej nieufności P...
Podczas czerwcowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (RPP), gdy zdecydowano kolejny raz o utrzymaniu stóp bez zmian, niektórzy członkowie Rady zwracali uwagę na wzrost oczekiwań inflacyjnych konsumentów. Niektórych członków RPP martwiło również w...
Fed będzie podejmował decyzje z posiedzenia na posiedzenie, potrzebuje kolejnych dowodów na to, że inflacja spada, i większą uwagę będzie zwracał także na rynek pracy — wynika z wypowiedzi prezesa Fedu. To może oznaczać pierwszą obniżkę stóp we wrześ...
Narodowy Bank Węgier dokonał ponownej obniżki stóp procentowych i ponownie było to cięcie o 25 punktów bazowych. Pomimo całej serii obniżek nasi „bratankowie” wciąż mają droższy kredyt niż my.