Pod wpływem tragicznego wypadku na Trasie Łazienkowskiej rząd zamierza zmienić przepisy dotyczące kierowców nagminnie łamiących przepisy. W myśl nowych regulacji nie będzie już tak łatwo ponownie uzyskać uprawnień po złamaniu zakazu prowadzenia.
Tegoroczne statystyki wypadków na drogach publicznych nie napawają optymizmem, dlatego przygotowywane są zmiany w przepisach, które umożliwią odbieranie prawa jazdy większej grupie kierowców jeżdżących z nadmierną prędkością. Szykują się także nowośc...
Wśród turystów rośnie moda na walizki elektryczne. Przypominają one nieco elektryczne hulajnogi i potrafią ulżyć podczas długotrwałej przeprawy przez ogromne lotniska. Wystarczy chwycić za małą kierownicę i można jechać. Okazuje się jednak, że niektó...
Czy można przekroczyć dmc? Policja wnikliwie sprawdza masę pojazdów zwłaszcza w wakacje, gdy nie możemy obejść się bez bagaży. Sprawdź, gdzie znaleźć informacje o dopuszczalnej masie i jakie mogą być konsekwencje przekroczenia limitów.
Jaki mandat grozi za jazdę bez prawa jazdy? Od 2022 roku poruszanie się bez uprawnień może przynieść jeszcze dotkliwsze konsekwencje. Co więcej, na karze sprawa się nie kończy.
Niektórzy kierowcy mają w swoim dokumencie prawa jazdy wpisany kod 71. Co on oznacza? Czy nie nakłada ograniczeń w kierowaniu pojazdami? The post Jakie ograniczenia nakłada kod 71 prawa jazdy? first appeared on Wybór Kierowców.
Kierowca, który w sobotę wieczorem potrącił pięć osób, w tym trzy śmiertelnie, nie miał prawa jazdy. Dokument stracił 14 lat temu, za jazdę pod wpływem alkoholu.
Kierowcy, którzy czasowo utracili uprawnienia do kierowania pojazdami, nie będą już musieli składać wniosków o zwrot prawa jazdy kiedy minie okres kary. A to dzięki zmianom w systemie teleinformatycznym obsługującym centralną ewidencję kierowców.
Dolnośląscy policjanci namierzyli kierowcę Audi A4, który w 10 sekund popełnił trzy wykroczenia w ruchu drogowym. 25-latek otrzymał mandaty na łączną kwotę 2300 zł i 35 punktów karnych, co w świetle prawa oznacza utratę prawa jazdy.
Można przypuszczać, że kierowcy tracą prawo jazdy głównie za niebezpieczne manewry na drodze. Jednak prawda jest taka, że wcale nie trzeba wsiadać za kółko, aby stracić swoje uprawnienia. Dotyczy to też zupełnie innej kwestii.
W ciągu czterech ostatnich lat polskim kierowcom zatrzymywano uprawnienia już 300 tys. razy. Jak informuje rankomat.pl, powołując się na dane policji, najczęstszą przyczyną jest oczywiście jazda na podwójnym gazie.