Umiesz rozpoznać ssaka, ptaka lub płaza? Rozwiąż nasz quiz wiedzy i sprawdź czy jesteś prawdziwym znawcą zwierząt. Jeżeli wiesz, czy płetwal błękitny jest ssakiem, to masz już 1. punkt. Wynik 10/13 to minimum!
Przed tobą nietypowy quiz wiedzy o zwierzętach. Zadanie polega na tym, że musisz wskazać, czy dane zwierzę jest ssakiem, gadem, płazem, ptakiem... a może bezkręgowcem? 15/15 to wynik, który rezerwujemy ekspertom. Należysz do nich? Przekonajmy się!
Jesteś przekonany, że prawidłowo rozpoznasz gady i płazy? Jeśli tak, to spróbuj zdobyć maksa w naszym szybkim quizie o zwierzętach. Trzymamy kciuki za same wysokie wyniki. Dajcie z siebie wszystko. Powodzenia!
W pobliżu miasta Mihama na japońskiej wyspie Honsiu odnotowano już 18 ataków morskiego zwierzęcia na ludziach. Wszystkie miały miejsce podczas tegorocznego lata. Naukowcy wyjaśniają, że ssak może być “sfrustrowany i samotny”.
Walentynki u singli, w parach i u rodziców bardzo małych dzieci wyglądają skrajnie odmiennie. Życie przechodzi od wręczania róż po zabawę brokatowym klejem na bal w przedszkolu. Ale oprócz świętowania miłości, trzeba jeszcze o nią dbać. A kto to umie...
Wyjątkowy moment w brytyjskim ośrodku dla ptaków Birdland. Wykluł się tam kazuar, który jest nazywany najniebezpieczniejszym ptakiem świata. Pracownicy placówki wyjaśniają, dlaczego opiekę nad ptakiem traktują bardzo poważnie.
To jeden z najbardziej obleganych konkursów w Nowej Zelandii. Mimo sporej konkurencji, tytuł Ptaka Roku zgarnął ekstremalnie rzadki pingwin hoiho. Głosy w plebiscycie oddało 50 tysięcy osób.
Jeśli zagrożenie epidemią po jednym powrocie antyszczepionkowców z wakacji eskaluje do międzynarodowego alarmu i trzeba szukać ludzi z kilku samolotów, to pora wypowiedzieć wojnę antyszczepionkowcom. To kwestia bezpieczeństwa kraju, nie światopogląd.
Jak tam stan twojej wiedzy ogólnej? Myślisz, że wcale nie jest tak źle? Rozwiąż nasz kosmicznie trudny quiz wiedzy, a przekonamy się, jaki wynik zdołasz osiągnąć. Czy 10/13 jest w Twoim zasięgu?
Jak metabolimika, genomika, omika zmienią diagnozowanie i leczenie? Czym jest promieniowrażliwość i promieniooporność? Jakie pomysły naukowe dla medycyny rodzą się na polskich uczelniach – o tym pisaliśmy w lipcowym cyklu „Polska nauka dla rozwoju me...