Blisko milion pracowników i przedsiębiorców w wieku emerytalnym jest na rynku pracy - dowiedział się money.pl. To rekord. Eksperci zakładają, że wobec korekty polityki migracyjnej tacy seniorzy niedługo mogą stać się ważniejsi na rynku pracy niż cudzoziemcy.
W wyniku ogromnego napływu turystów w wybranych popularnych miejscach wprowadzane są limity w liczbie osób, które mogą jednocześnie odwiedzać dany obszar. Niektóre władze posunęły się jeszcze dalej, zalecając mieszkańcom niewychodzenie z domów.
Zwiększenie płac w drugim półroczu 2024 przewiduje 35 proc. firm - wynika z raportu Hays Poland „Rynek pracy 2024. Półroczny przegląd trendów”. Podano, że sytuacja na rynku pracy uległa stabilizacji, ofert pracy jest mniej niż w szczycie ożywienia re...
Gwarantowana płaca minimalna, zmiany w terminie wypłaty wynagrodzenia oraz kary za niewywiązywaniem się z obowiązków pracodawcy - takie zmiany w przepisach szykuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Państwowa Inspekcja Pracy uruchomiła specjalną infolinię dla pracowników i pracodawców z terenów objętych powodzią: 22 391 83 70. Inspektorzy na tym obszarze w miarę możliwości wykonują swoje obowiązki służbowe.
W 2023 roku z ulgi na PIT dla pracujących emerytów skorzystały 144 tysiące seniorów. Co więcej, około 550 tysięcy osób w wieku emerytalnym nadal pracuje i odprowadza składki emerytalne. Jak sytuację emerytów na rynku pracy oceniają eksperci? Okazuje...
Ekspert ds. zdrowia psychicznego w miejscu pracy Jeanie Y. Chang twierdzi, że tzw. podwójne wiązanie, jest bardzo frustrujące dla pokolenia Z. Szefowie tworzą je w komunikacji, twierdząc na przykład, że doceniają jedną rzecz, a w praktyce ją negują.
Zmowy na rynku pracy są nielegalne. Pracodawcy nie mogą porozumiewać się w kwestii wynagrodzeń swoich pracowników - zamrażać ich albo wspólnie ustalać ich poziomu. Nie mogą również umawiać się, że nie będą sobie podbierali pracowników.