Nie wiadomo, kiedy nowe akumulatory trafią do pierwszych samochodów. Artykuł Koreańczycy opracowali nowoczesną baterię. Jest żywotniejsza i potrafi zgasić własne pożary pochodzi z serwisu Motopodprad.pl.
Wedle rankingu najbardziej zabójczych broni, przetestowany właśnie przez Słowaków system EVA M2 6×6 zajmuje pierwsze miejsce, jako wyjątkowo skuteczne narzędzie do siania zniszczenia. Wielki test w Słowacji. Firma sprawdziła EVA M2 6×6 w akcji K...
Nowe odkrycie może zrewolucjonizować przemysł lotniczy i plany podboju kosmosu. Trwają prace nad samonaprawiającym się tworzywem, które można produkować w technologii druku 3D. Nowy materiał ma być przyjazny dla środowiska i nazywany jest… ”żywym mat...
Zmyślność naukowców nie zna granic. Dla przykładu uczeni z Korei Południowej stworzyli właśnie silnik elektryczny, w którym nie ma żadnego metalu. Jest o 80 proc. lżejszy i o 133 proc. bardziej sprawny od konwencjonalnego odpowiednika.
Hyundai Inster okazuje się być dowodem na to, że auto miejskie też trzeba umieć zrobić. W mojej opinii, ten mały "elektryk" jest niemal idealny. The post Hyundai Inster jest genialną koncepcją. Koreańczycy potrafią zrobić świetne autko miejskie appea...
Zbyt brzydkie, żeby trafić do sprzedaży buraki mogą zyskać drugą szansę. Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opracowali procedurę wytwarzania lodów z więdnących warzyw.
Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego mają doskonałą wiadomość dla miłośników kotów. Dokonali przełomowych badań, opracowując lek na koci katar. To choroba spędzająca sen z powiek opiekunom zwierząt, które przebywają w schroniskach, azylach czy hod...
Ognioodporny żel, który można rozpylać na budynki w strefach katastrofalnych pożarów, opracowali eksperci w dziedzinie materiałoznawstwa. Badacze przekonują, że ich rozwiązanie jest wielokrotnie bardziej skuteczne i wydajne niż wcześniejsze metody.
Eksperci z Centrum Celowanej Degradacji Białek (CeTPD) przy Uniwersytecie Dundee (Wielka Brytania) we współpracy z naukowcami z Boehringer Ingelheim opracowali przełomowy lek na bazie małych cząsteczek – „degradator białek”.
Naukowcy z Polski i Hiszpanii odkryli nowy sposób na przyspieszenie planowania radioterapii. Rozwiązanie ma usprawnić proces leczenia i ułatwić pracę specjalistom.