Od poniedziałku w Pałacu Rzeczypospolitej na wystawie „Pan Herbert – podróżnik” zaprezentujemy rękopisy Zbigniewa Herberta. Tytuł jest aluzją do wiersza „Modlitwa Pana Cogito – podróżnika” – powiedziała PAP kuratorka wystawy i kierowniczka działu rękopisów Biblioteki Narodowej Anna Romaniuk. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta w Pałacu Rzeczypospolitej odbędzie się cykl zorganizowanych przez Bibliotekę Narodową […] Artykuł Wystawa „Pan Herbert – pod...
Polak udał się na wakacje do Turcji i bardzo się zdziwił. „Jeszcze się z czymś takim nie spotkałem, dajcie znać jeśli widzieliście coś podobnego” – mówi na swoim tiktokowym filmiku. Zaskoczyło go zachowanie rodaków.
Nie jest tajemnicą, że Stanisław Lem nie miał (łagodnie mówiąc) najlepszego zdania o adaptacjach swojej twórczości. Faktem jest, że naprawdę udane ekranizacje jego prozy dałoby się pewnie policzyć na palcach jednej ręki – znamienne zresztą, że większ...
Jeden z podróżników postanowił opisać kilka najgorszych doświadczeń, jego zdaniem, lotnisk w Europie. Wśród nich znalazł się port lotniczy na Mazowszu.
To miejsce obrosło prawdziwą legendą. “Jackowo” to jedna z dzielnic Chicago, która stała się “małą ojczyzną” dla kilku pokoleń migrantów z Polski. Jak ten rejon miasta, tak ważny dla amerykańskiej Polonii, wygląda dziś? Wybrał się tam Tomasz Jakimiuk...
13 lipca 2024 w siedzibie Krupa Art Foundation we Wrocławiu ruszy wystawa poświęcona twórczości Wojciecha Fangora. Organizatorzy zapewniają, że to jedyna okazja, by zobaczyć w jednym miejscu aż 48 obiektów ze złotego okresu artysty.
Podczas wakacji wiele osób wybiera się nad morze, ale oprócz plażowania, grillowania oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu mamy małą ciekawostkę dla sympatyków szewronów. W niedzielę 21 lipca 2024 przed Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni odbę...
Wystawa Outsiders, ukazująca cykl życia miasta przez pryzmat sztuki ulicznej, wraca do gdańskiej stoczni. Czwarta odsłona ekspozycji otwiera się 27 lipca 2024 r.
Piet Mondrian, Pablo Picasso i… Wilhelm Sasnal. Holenderskie Muzeum Stedelijk, znane z jednej z najbardziej imponujących kolekcji sztuki współczesnej, do 1 września bieżącego roku prezentuje wystawę "Obraz jako rekwizyt" Wilhelma Sasnala.
Nie w galerii, a na froncie bałuckiego sklepu spożywczego będzie można oglądać od wtorku wystawę zdjęć ukazującą, jak zmieniła się słynna dzielnica Łodzi. Autorem fotografii jest znany w mieście muzyk, performer, artysta wizualny Łukasz z Bałut.