Spożycie alkoholu wśród zwierząt jest bardziej rozpowszechnione, niż sądzimy – uważają naukowcy w University of Exeter, University of Calgary i College of Central Florida. Przypominają oni, że etanol jest obecny niemal w każdym ekosystemie, należy wi...
Mixu Paatelainen, były zawodnik i trener piłkarskiej reprezentacji Finlandii, wydał niedawno biografię, w której nie brak szokujących historii z czasów jego występów na boisku. 57-letni dziś szkoleniowiec zdradził, że podczas jednego ze zgrupowań jeg...
- Niepokój budzi bardzo wysoka sprzedaż tzw. małpek, które zalewają polskie miasta - mówił w czwartek minister finansów Andrzej Domański. Poinformował, że w związku z tym w najbliższym czasie odbędzie się spotkanie z minister zdrowia Izabelą Leszczyn...
Europejczycy nadal piją najwięcej alkoholu na świecie - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Statystyczny Europejczyk spożywa w ciągu roku 9,2 litra czystego spirytusu.
Pomimo tego, że na całym świecie są ich miliony, w Polsce jest ich jedynie garstka. Niegdyś najwięcej można było ich spotkać w małej miejscowości na Mazurach. Obecnie jednak żyją głównie w miastach. Przeszkadza im szczególnie polski brak tolerancji.
Picie kawy we Włoszech to więcej niż zwykła codzienna czynność. To rytuał, niemalże forma sztuki, której zasady są ściśle przestrzegane. Drogi turysto, następnym razem, gdy będziesz w Italii i zapragniesz kawy po południu, pamiętaj: espresso to twój...
Jak często podczas tygodniowego wakacyjnego wyjazdu Polacy spożywają alkohol? Sondaż SW Research dla „Wprost” ujawnił zaskakujące preferencje turystów znad Wisły.
Według danych z Global Dietary Database w ciągu ostatnich 30 lat spożycie słodzonych napojów przez dzieci i młodzież wzrosło o mniej więcej jedną czwartą. To jedna z przyczyn rozwoju otyłości.
Niektóre oddziały rosyjskiej armii w Ukrainie zmagają się z niedoborami wody pitnej - donosi brytyjski wywiad. Z tego powodu pojawiają się doniesienia o próbach filtrowania wody ze stojących kałuż.
Dane Światowej Organizacji Zdrowia pokazują, że konsumpcja alkoholu w większości europejskich krajów spadła, ale są miejsca, w których pije się więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Jak w badaniu wypadła Polska?