Ogórki kiszone są kultowymi przetworami, które masowo przygotowujemy pod koniec każdego lata. Domowe kiszonki są nie tylko smaczne, ale i bardzo zdrowe. Każdy z nas wie, że do przetworów dodajemy również chrzan, czosnek, koper. Mało kto jednak ma świadomość, że to właśnie ten ostatni składnik jest n...
Czy zdarzyło ci się, że ogórki kiszone spleśniały? Wszystko przez jeden błąd popełniony przy kiszenia. Dowiedz się, czego nie robić podczas przygotowań tych znakomitych przetworów, a ogórki wyjdą za każdym razem.
Ajvar, bałkańska pasta z pieczonych warzyw, jest niezwykle łatwy do przyrządzenia w domu. Choć łatwo kupić jedną z fabrycznych postaci, dopiero ta domowa daje pełnię smaku i olbrzymią satysfakcję. Wystarczy podpiec i zmielić kilka warzyw.
Oto przepis na ogórki kiszone na dopalaczach. Zamiast zamykać je w słoiku i czekać na rozpoczęcie fermentacji, szczepimy zalewę już gotowymi bakteriami. Efekt? Dobrze ukiszone ogórki w kilka dni.
Ogórki kiszone to produkt o wiele bardziej wszechstronny niż mogłoby się wydawać. Znając przepisy takie jak ten, z pewnością zechcesz zrobić w tym roku większe zapasy kiszonek. Z pewnością przydadzą się jesienią i zimą, kiedy sezon na świeże warzywa...
Ogórki kiszone są smaczne i cenne dla naszego zdrowia. Jednak jak się okazuje, mogą być też wyjątkowo kosztowne. Wszystko przez karę grzywny za przetwory, które tak lubimy jeść zimą. Taki mandat pojawia się w określonych sytuacjach.
O tym, że ogórki kiszone są pyszne i zdrowe, nikogo nie trzeba przekonywać. To z pewnością najczęściej przygotowywane przetwory. Nawet jeśli robimy je od lat, wciąż poszukujemy metody, by były najlepsze. Wtedy warto sprawdzić, jak sobie z tym radziły...
Ogórki kiszone możemy jeść na okrągło. Jednak martwić może jedno w przetworach. Dlaczego ogórki kiszone wychodzą puste w środku? Na tę bolączkę jest skuteczny sposób.
Choć kiszenie ogórków wydaje się proste, drobne niedopatrzenia mogą znacząco wpłynąć na ich jakość. Jakich błędów unikać? Co zrobić, kiedy ogórki są mętne i gazują?
Niektóre słoiki ogórków kiszonych nie budzą naszej nieufności, inne wręcz przeciwnie. Syk po otwarciu, mętna woda, nieprzyjemny zapach i miękkie ogórki. Które z tych objawów powinny wyostrzyć naszą czujność?
Kiszenie ogórków to tradycyjna metoda konserwacji warzyw, która pozwala cieszyć się ich smakiem przez cały rok. Jednak, aby kiszone ogórki były chrupiące, aromatyczne i bezpieczne do spożycia, należy przestrzegać kilku ważnych zasad.