"Chowali się po lasach, bo obawiali się tortur i chcieli żyć. Gdy trafili w ręce Ukraińców, zostali nakarmieni i teraz nawet chwalą swój pobyt w niewoli" - Polska Agencja Prasowa była w areszcie, przez który od wkroczenia wojsk ukraińskich do Rosji przewinęło się ponad 350 rosyjskich jeńców wojennyc...
Wzmożona aktywnością wulkanu Etna na Sycylii utrudnia życie mieszkańcom. We wtorek chmura pyłu wulkanicznego miała wysokość 8 kilometrów. Na lotnisku w Katanii zawieszono wszystkie przyloty i odloty.
Są nie tylko elementem znanym z baśni i legend, ale pojawiają się również w polskich lasach. Nie każdy wie, że jest kilka rodzajów grzybów, które potrafią świecić. Niektóre są bardzo pospolite i właśnie zaczyna się na nie sezon.
Choć wiele jadalnych grzybów rośnie w lasach już od wczesnej wiosny, to z wysypem darów lasu kojarzymy raczej jesień. Ta zaś nieuchronnie się zbliża. Grzyby też to czują.
Grzybobranie warto zacząć właśnie teraz. Pogoda w sierpniu dopisała, dziki czemu w polskich lasach zauważymy wysyp okazów. Tu warto się wybrać po kurki, borowiki i podgrzybki.
Sezon na grzyby coraz mocniej się rozkręca. Pojawiają się kolejne okazy, a wprawieni grzybiarze potrafią znaleźć ich dziesiątki. Podczas leśnych spacerów warto wypatrywać nie tylko borowików i podgrzybków.
W połowie września upalne lato przechodzi w porę deszczową. Miasta obawiają się nadmiernych opadów, ale w lasach jedyna powódź, jaka grozi, to potop grzybów. Których i kiedy można szukać po deszczu? Wszystko wyjaśniamy w poniższym tekście.
Zamiast grzybów natura obdarowała nas małym wysypem uwielbianych leśnych owoców. Nadleśnictwo z Puszczy Noteckiej wskazuje na powtórne kwitnienie - zjawisko, które w ostatnim czasie jest obserwowane coraz częściej. Czy przyroda oszalała?
Naukowcy dokonali przełomowego odkrycia związanego z jednym z wymarłych zwierząt. Genetykom udało się opracować kompletną sekwencję RNA zwierzęcia, a to daje podstawy by zastanawiać się nad szansami wskrzeszenia wilkowora.
Sezon na grzyby w Polsce trwa w najlepsze, a grzybiarze z całego kraju cieszą się wyjątkowym urodzajem. W lasach można spotkać nie tylko tradycyjne borowiki szlachetne i krasnoborowiki ceglastopore, ale również inne cenne okazy. Mimo że lipcowa pogod...
Nadleśnictwo Rudy Raciborskie w swoich mediach społecznościowych opublikowało tajemnicze zdjęcie. Widać na nim, jak leśnik rozwiesza na drzewie foliową pułapkę. Po co to robi i kto ma wpaść w potrzask?