Zamiast grzybów natura obdarowała nas małym wysypem uwielbianych leśnych owoców. Nadleśnictwo z Puszczy Noteckiej wskazuje na powtórne kwitnienie - zjawisko, które w ostatnim czasie jest obserwowane coraz częściej. Czy przyroda oszalała?
Sezon na grzyby coraz mocniej się rozkręca. Pojawiają się kolejne okazy, a wprawieni grzybiarze potrafią znaleźć ich dziesiątki. Podczas leśnych spacerów warto wypatrywać nie tylko borowików i podgrzybków.
Czy w lipcu są grzyby? Wiele osób, które chcą udać się na pierwsze w tym roku grzybobrania, zadaje sobie to pytanie. Zazwyczaj odpowiedź byłaby twierdząca — ciepłe dni i wilgotne noce lipca sprzyjają wysypom grzybów, ale w tym roku jest inaczej. Grzy...
"Chowali się po lasach, bo obawiali się tortur i chcieli żyć. Gdy trafili w ręce Ukraińców, zostali nakarmieni i teraz nawet chwalą swój pobyt w niewoli" - Polska Agencja Prasowa była w areszcie, przez który od wkroczenia wojsk ukraińskich do Rosji p...
Są nie tylko elementem znanym z baśni i legend, ale pojawiają się również w polskich lasach. Nie każdy wie, że jest kilka rodzajów grzybów, które potrafią świecić. Niektóre są bardzo pospolite i właśnie zaczyna się na nie sezon.
Choć wiele jadalnych grzybów rośnie w lasach już od wczesnej wiosny, to z wysypem darów lasu kojarzymy raczej jesień. Ta zaś nieuchronnie się zbliża. Grzyby też to czują.
Grzybobranie warto zacząć właśnie teraz. Pogoda w sierpniu dopisała, dziki czemu w polskich lasach zauważymy wysyp okazów. Tu warto się wybrać po kurki, borowiki i podgrzybki.
W połowie września upalne lato przechodzi w porę deszczową. Miasta obawiają się nadmiernych opadów, ale w lasach jedyna powódź, jaka grozi, to potop grzybów. Których i kiedy można szukać po deszczu? Wszystko wyjaśniamy w poniższym tekście.
Naukowcy dokonali przełomowego odkrycia związanego z jednym z wymarłych zwierząt. Genetykom udało się opracować kompletną sekwencję RNA zwierzęcia, a to daje podstawy by zastanawiać się nad szansami wskrzeszenia wilkowora.
Miłośnicy grzybobrania znów mogą zacierać ręce. W lipcowe ciepłe dni w lasach pojawiły się pierwsze podgrzybki i maślaki. Zdjęcia opublikowane w sieci robią wrażenie.
Kolczakówka piekąca to jeden z najbardziej niezwykłych i najrzadszych grzybów występujących w Polsce. Z wyglądu przypomina budyń z owocami, niech was to jednak nie zmyli, gdyż kolczakówka piekąca to grzyb niejadalny. Ponadto znajduje się pod całkowit...