Praca cudzoziemca na zleceniu będzie nielegalna. Zgodnie z projektem resortu pracy firmy będą musiały zawrzeć umowę o pracę z obcokrajowcem - taki będzie warunek wydania zezwolenia na pracę. Nowe przepisy mogą wzbudzić poczucie niesprawiedliwości m.in. wśród polskich pracowników.
To, co u nas jest uważane za normalne, gdzie indziej, np. za granicą może śmieszyć lub wzbudzać sensację. Podobnie jest w kwestii imion. Niektóre z nich w obcych językach mogą kojarzyć się wyjątkowo niefortunnie.
Ostatnio rzadko publikujemy tego rodzaju materiały filmowe, ale sytuacja wymaga naszej uwagi. Okazuje się, że grupa obcokrajowców organizuje rajdy po Artykuł Obcokrajowcy szaleją sportowymi autami po Warszawie. „Polak stracił cierpliwość” (wideo) poc...
Siły Zbrojne Ukrainy będą mogły liczyć na to, że w ich szeregach pojawią się nowi żołnierze. Wszystko dzięki ustawie podpisanej przez prezydenta Ukrainy. Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę, która zezwala cudzoziemcom i bezpaństwowcom na służbę w Siła...
Cel był jasny: obcokrajowcy mieszkający w Niemczech powinni szybciej otrzymywać niemiecki paszport. Ale wdrażanie ustawy o naturalizacji postawiło miasta przed wielkim wyzwaniem.
Resort pracy chce, aby obcokrajowiec otrzymał zezwolenie na pracę tylko wtedy, gdy będzie zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Przedsiębiorcy krytykują ten pomysł.
Wynagrodzenia to między 65 a 70 proc. udziału w kosztach świadczenia - mówił w czerwcu w rozmowie z Rynkiem Zdrowia Daniel Rutkowski, prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Przypominamy fragmenty rozmowy.
Sześciu byłych pracowników transportu publicznego w San Francisco, którzy stracili pracę po odmowie przyjęcia preparatu przeciw COVID-19, dostało odszkodowanie w wysokości miliona dolarów.