Czy można uprawiać grzyby w domu? To pytanie zadaje sobie wiele osób — zwłaszcza, gdy kilogram suszonych borowików potrafi kosztować 300 zł. Są gatunki, które będą się dobrze czuły w przydomowym ogródku, piwnicy, a nawet w mieszkaniu. Na pewnego grzyba trzeba jednak uważać — może napytać biedy domownikom.
Grzybiarze chętnie ruszają do lasów, by zbierać smaczne leśne okazy. Suszone grzyby są szczególnie cenione. Jednak warto wiedzieć, że nie każdy gatunek grzyba nadaje się do suszenia. Podpowiadamy, jakie grzyby lepiej spożywać w innej postaci.
Dla jednych wrzesień oznacza koniec urlopu i powrót do pracy oraz szkoły, inni już zacierają ręce na myśl o grzybobraniu. Pełne koszyki leśnych przysmaków stają się Świętym Graalem wszystkich miłośników spacerów w łonie natury. Sierpniowa pogoda dopi...
Wśród polskich grzybów królują borowiki szlachetne, sosnowe i usiatkowane. Ich smaczny miąższ i aromat sprawiają, że są chętnie zbierane przez grzybiarzy. Jednak w lasach kryje się jeszcze jeden rodzaj borowika, który często jest niesłusznie pomijany...
Najprostszym i najmniej pracochłonnym sposobem na zachowanie żywotności grzybów jest ich suszenie. Dzięki tej metodzie możemy cieszyć się intensywnym smakiem i aromatem owoców runa leśnego przez cały rok. Teraz, u progu wysypu, warto przypomnieć sobi...
Słusznie grzybów jest najlepszym sposobem na zachowanie ich świeżości. Poznaj patent, dzięki któremu zatrzymasz również smak oraz aromat. Sposób jest nie tylko łatwy, ale i szybki, a to przecież ważne, bo dzięki temu wysuszysz całą masę grzybów.
Suszenie grzybów to chyba najlepsza metoda przechowania na dłużej pełni ich aromatu. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze takie konserwowanie jest dobrym pomysłem. Niektóre gatunki grzybów po prostu nie zostały stworzone do suszenia.
Wrzesień sprzyja grzybobraniu. Grzybiarze chętnie ruszają do lasów i szukają smacznych okazów, które potem można suszyć. Jednak, jak suszyć grzyby, by nie pleśniały? Podpowiadamy, jakich błędów unikać podczas suszenia grzybów.
Nie ma nic gorszego, jak zmarnowanie grzybów, które uzbieramy w lesie lub kupimy. Niestety, to się zdarza, bo często suszymy je nieprawidłowo. A wtedy pojawia się na nich pleśń i są do wyrzucenia. Jak tego uniknąć?
73-letni mieszkaniec Jeleniej Góry wybrał się na grzyby do lasu i zgubił drogę. Po zgłoszeniu rodziny policja przystąpiła do akcji poszukiwawczej. Brał w niej udział GOPR oraz Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa Śnieżka. Grzybiarz został szczęśliwie urato...