12 września w Sejmie o ważnych zmianach w Kodeksie pracy mówiła szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zapowiedziała kluczowe m.in. dla urlopu, awansów, czy dodatków zmiany w zasadach liczenia stażu pracy.
Więcej urlopu wypoczynkowego, dłuższy okres wypowiedzenia, wyższy dodatek do pensji - to niektóre ze zmian, które będą następstwem nowelizacji Kodeksu pracy planowanej przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zgodnie z projektem, który trafił do Sejmu, nawet 24 tygodnie więcej urlopu macierzyńskiego będą przysługiwać rodzicom wcześniaków. Wnioskodawcą zmian w prawie jest Konfederacja, a "za" były w pierwszym czytaniu wszystkie kluby sejmowe. Projekt zmien...
Ważna wiadomość dla pracowników, którzy mają dzieci. Obowiązują już nowe przepisy, które uprawniają ich do wzięcia dodatkowego urlopu. Jest jednak kilka warunków.
Przedstawiciele rządu potwierdzili, że trwają prace nad zmianami w prawie pracy. Nowelizacja Kodeksu pracy skupiać ma się przede wszystkim na postulowanym od wielu lat przez pracowników skróceniu czasu pracy oraz wydłużenie urlopów wypoczynkowych.
W czwartkowym porządku obrad Sejmu znalazł się projekt nowelizacji Kodeksu Pracy, który dotyczy wydłużenia urlopów macierzyńskich. To inicjatywa, na którą czekają rodzice dzieci przedwcześnie urodzonych.
W 2024 roku planowane są istotne zmiany w Kodeksie Pracy, które mogą wpłynąć na tysiące pracowników, zwłaszcza tych zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych oraz prowadzących działalność gospodarczą. Co się ma zmienić?
Andrzej Duda proponuje zmiany w Kodeksie wyborczym. Chodzi o ułatwienie możliwość głosowania korespondencyjnego. Prezydent skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek w sprawie nowelizacji przepisów.
Szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zapowiedziała zmiany w urlopie wypoczynkowym. Zgodnie z założeniami, pracownicy co 5 lat otrzymywaliby dodatkowe 2 dni urlopu. Przywilej dotyczy konkretnej grupy pr...
Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali reaktor słoneczny przekształcający atmosferyczny dwutlenek węgla (CO2) w gaz, który w przyszłości może zasilać pojazdy, osady ludzkie, a nawet wspomagać produkcję farmaceutyków. Opublikowane w prestiżowym...