Ważna wiadomość dla pracowników, którzy mają dzieci. Obowiązują już nowe przepisy, które uprawniają ich do wzięcia dodatkowego urlopu. Jest jednak kilka warunków.
Więcej urlopu wypoczynkowego, dłuższy okres wypowiedzenia, wyższy dodatek do pensji - to niektóre ze zmian, które będą następstwem nowelizacji Kodeksu pracy planowanej przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej.
12 września w Sejmie o ważnych zmianach w Kodeksie pracy mówiła szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zapowiedziała kluczowe m.in. dla urlopu, awansów, czy dodatków zmiany w zasadach liczenia stażu pracy.
Zgodnie z projektem, który trafił do Sejmu, nawet 24 tygodnie więcej urlopu macierzyńskiego będą przysługiwać rodzicom wcześniaków. Wnioskodawcą zmian w prawie jest Konfederacja, a "za" były w pierwszym czytaniu wszystkie kluby sejmowe. Projekt zmien...
Przedstawiciele rządu potwierdzili, że trwają prace nad zmianami w prawie pracy. Nowelizacja Kodeksu pracy skupiać ma się przede wszystkim na postulowanym od wielu lat przez pracowników skróceniu czasu pracy oraz wydłużenie urlopów wypoczynkowych.
W czwartkowym porządku obrad Sejmu znalazł się projekt nowelizacji Kodeksu Pracy, który dotyczy wydłużenia urlopów macierzyńskich. To inicjatywa, na którą czekają rodzice dzieci przedwcześnie urodzonych.
Andrzej Duda proponuje zmiany w Kodeksie wyborczym. Chodzi o ułatwienie możliwość głosowania korespondencyjnego. Prezydent skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek w sprawie nowelizacji przepisów.
Szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zapowiedziała zmiany w urlopie wypoczynkowym. Zgodnie z założeniami, pracownicy co 5 lat otrzymywaliby dodatkowe 2 dni urlopu. Przywilej dotyczy konkretnej grupy pr...
W całej Unii Europejskiej coraz więcej mówi się o czterodniowych tygodniu pracy. Również w Polsce temat powraca jak bumerang. Coraz więcej firm decyduje się na skrócenie czasu pracy. Mimo to z początkiem lipca w życie wszedł zaskakujący przepis.
Producent gier z Wrocławia zdecydował się zmienić sposób świadczenia pracy. Zamiast pracy zdalnej osoby zatrudnione muszą wrócić do biura. Problem w tym, że decyzja została ogłoszona nagle, bez konsultacji z załogą, a do biura mają przychodzić nawet...